אשמח לטיפים, המלצות ורעיונות איך להתחיל לפתח את הקיהלה

אם מה שיש לכם להגיד לא קשור לפרויקט או גובל בשטות מוחלטת - זה המקום היחידי לעשות את זה.

מנהל: צוות האתר

newb
משתמש חדש
משתמש חדש

אשמח לטיפים, המלצות ורעיונות איך להתחיל לפתח את הקיהלה

הודעה שלא נקראהעל ידי newb » 01/03/2013 ב-23:21:48

אשמח לטיפים, המלצות ורעיונות איך להתחיל לפתח את הקיהלה החדשה שלי, איך מתחילים ליצור עניין להביא גולשים וכו'?

or123111
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

Re: אשמח לטיפים, המלצות ורעיונות איך להתחיל לפתח את הקיהלה

הודעה שלא נקראהעל ידי or123111 » 02/03/2013 ב-06:08:58

לא קשור.. נערך.
נערך לאחרונה על ידי or123111 ב 30/11/2013 ב-07:46:31, נערך פעם 1 בסך הכל.

newb
משתמש חדש
משתמש חדש

הודעה שלא נקראהעל ידי newb » 02/03/2013 ב-13:33:30

תודה רבה חברים, אני דווקא חושב שאם היה אפשר לעשות AUTO FLLOW להודעות ושרשורים זה היה יוצר תהליך התגלגלות
שאלתי בפורום תמיכה אם אפשר לעשות שכל מי שרושם הודעה בשרשור או פותח הודעה בשרשור יקבל עדכון במייל על כך אבל אף אחד לא חזר אלי שם כבר 4 ימים :(

ttttt
משתמש מתקדם
משתמש מתקדם

הודעה שלא נקראהעל ידי ttttt » 04/03/2013 ב-21:53:14

or123111 כתב:
newb כתב:אשמח לטיפים, המלצות ורעיונות איך להתחיל לפתח את הקיהלה החדשה שלי, איך מתחילים ליצור עניין להביא גולשים וכו'?

קודם כל, תתחיל להתקין מודים ( אני יוכל לעזור לך בזה ) אבל רק תתקין אוטומוד.

אחר כך כבר נפתח קהילה.

שקד.

אם אתה רוצה צעצוע, כמו שקד, אז תישמע לעצתו. אם מה שמעניין אותך הוא פיתוח קהילה, והצעצועים הם רק מטרה, אז זו העצה הגרועה ביותר שיש.

על מנת לתת תשובה אמתית צריך לדעת יותר על הקהילה אותה אתה מעוניין למשוך לפורום. במקום לתת עצות, אוכל לפרט כמה שגיאות נפוצות:

-- התקנת מודים מיותרים. אל תתקין שום מוד עד שחשיבותו של המוד לקהילה שלך ברורה מעל כל ספק סביר. מודים זה חולירע, שגורמים לקוד להיות פחות אמין (איכות הקוד הכללי היא לא שמחה גדולה, אבל איכות הקוד בהרבה מודים היא פשוט זוועה - רוב מפתחי המודים הם חובבנים מוחלטים. הקוד הכללי לפחות מקבל תרגול במאות אלפי פורומים בעולם, כך שהבגים שנשארו הם זניחים בחשיבותם. במוד יכולים להיות בגים איומים וחורי אבטחה נוראים), יש מודים עם השפעה מחרידה על ביצועים, והם מבזבזים את זמנך: במקום להשקיע את מעט הזמן שיש לך בפיתוח הקהילה, אתה מבזבז את זמנך על תחזוקת הקוד.
מוד מתקינים רק אם ממש ממש מוכרחים. כמובן שכאשר אין קהילה ואין כוונה לפתח קהילה, אלא המטרה היא להתנסות בטכנולוגיות רשת ולשחק משחקים, אז כמה שיותר מודים יותר טוב.

-- דגש על עיצוב: המרשתת מלאה אתרים שעוצבו על ידי מעצבים מקצועיים, שלעולם לא תוכל להתחרות בהם בעצמך. כשיהיה לך מספיק תקציב תוכל לשכור שירותי מעצב טוב (לא ילד שלוקח 15 ש"ח ומתקין עיצוב מזעזע שמצא באתר עיצובים, אלא מעצב מקצועי שעולה כסף ממשי ויודע לעצב אתר אטרקטיבי). עד אז, לך על סטנדרטי ופשוט.

-- יצירת קטגוריות מרובות ועשרות פורומים ריקים: 95% מהילדים שמציפים את האתר הזה בהבלים (כמו העצה שקיבלת למעלה) פותחים פורומים עם עשרות פורומים ריקים ומצחיקים ("בינו לבינה: כאן נדון בעניינים שבלב" או כותרת אווילית דומה, כשאת הפורום מנהל ילד בן 11 שעוד לא נכנס לגיל ההתבגרות, וכדומה). תפתח את הפורום עם _לכל היותר_ שבעה פורומים, ועדיף שניים או שלושה על שבעה. כשיתחילו להצטבר דיונים, או כשייפתחו דיונים שברור שהמקום בו נפתחו אינו מתאים, רק אז תדע אילו פורומים נכון להוסיף. הוסף פורומים חדשים לאט ובזהירות. אם יש לך פורום שממוצע הפוסטים בו הוא פחות משתיים שלוש הודעות חדשות ביום, כנראה צריך לסגור אותו ולאחד פורומים.

ובכל זאת כמה עצות:

--תוכן התחלתי: תדאג שבפתיחת הפורום כבר יהיה בו תוכן מעניין ומועיל. רצוי שלפחות חלק מהמאמרים יהיו כאלו שיגרמו לחלק מהאנשים לרצות להגיב. המאמרים לא צריכים להיות ארוכים דווקא, אבל צריך להיזהר מפוסטים זבל של חה חה חה וחי חי חי. כשגולש לוחץ על נושא, הוא רוצה למצוא משהו מועיל. הימנע מכותרות כמו "כנסו!" וכדומה - דאג שלפחות במאמרים שאתה מאכלס בפורום בפתיחתו תהיינה כותרות ענייניות ואינפורמטיביות, שמספרות לקוראים מה ימצאו במאמר אם יבחרו לפתוח אותו.

--המשך להוסיף תוכן איכותי בעצמך, או שתדאג שיהיה מי שיוסיף תוכן איכותי, רצוי בתדירות גבוהה מספיק שתגרום לגולשים לרצות להכנס לפורום כל יום לבדוק מה חדש. התוכן צריך כמובן להתאים לקהילה, אבל בדרך כלל לא כדאי להרבות בדאחקות: ריבוי דאחקות לא מושך אנשים מחוץ לקליקה שמריצה את הדאחקות בינה לבין עצמה להצטרף. אין בכך כל רע כשזה במידה, אבל אם זה נהיה רוב התוכן בפורום, הסיכויים שלך להרחיב את הקהילה נפגעים.

--הקשב לגולשים שלך: אם הם מתלוננים על משהו, אל תבזבז את זמנך בהסבר למה התלונות בעצם לא נכונות/לא מבוססות/לא מוצדקות, אלא נסה להבין מה הסיבה האמתית לתלונה, ונסה למצוא פתרון שלא יציק למשתמשים אחרים ויבריח אותם (אני למשל אברח כל עוד נפשי בי מפורום ששולח לי הודעות דוא"ל שלא ביקשתי במפורש).
בדומה, הקשב לעצות ובקשות מהגולשים: ברוב המקרים זה לא נבון להישמע לעצות ולבקשות באופן אוטומטי, אבל זה עוד יותר לא נכון להתעלם, או להתחיל להתווכח ולהסביר להם למה הם טועים. הקשב להם ברצינות, אם צריך שאל שאלות הבהרה או פתח דיון כדי להבין טוב יותר את העצה/בקשה, ואז תחליט בעצמך מה נכון לעשות.

בהצלחה.

newb
משתמש חדש
משתמש חדש

הודעה שלא נקראהעל ידי newb » 04/03/2013 ב-22:53:02

תודה רבה
כרגע הדבר היחידי שחשוב לי שאני לא מצליח להבין כיצד עושים זה להקפיץ נושא למעלה, יש לי רק אפשרויות מחיקה, נעילה וכו'
ואפשרות שניה שתעזור לי בהתחלה זה לשים לכולם ברירת מחדל לקבלת עדכונים להודעות שהם שמו ע"י התראות למייל שגם אין לי מושג כיצד עושים זאת

ttttt
משתמש מתקדם
משתמש מתקדם

הודעה שלא נקראהעל ידי ttttt » 05/03/2013 ב-01:36:04

newb כתב:ואפשרות שניה שתעזור לי בהתחלה זה לשים לכולם ברירת מחדל לקבלת עדכונים להודעות שהם שמו ע"י התראות למייל שגם אין לי מושג כיצד עושים זאת
לא אוכל לומר לך איך לעשות זאת, אבל אוכל לעוץ לך עצה: אל תעשה דבר כזה. קבלת דוא"ל צריכה להיות משהו שהמקבל ביקש במפורש (מה שנקרא opt-in). להפעיל שליחת דוא"ל כברירת מחדל, ולהסתכן בכך שאנשים שלא מעוניינים בכך ייאלצו לחפש (וזה לא מאד טריביאלי למצוא) איפה מכבים זאת ("opt-out"), זה רעיון גרוע.
אל תהפוך את הפורום שלך למכונת ספאם.

or123111
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הודעה שלא נקראהעל ידי or123111 » 05/03/2013 ב-06:48:08

למה בובה? ככה זה עבד אצלי.

אם אתה רוצה שאעזור לך, תגיד לי.

newb
משתמש חדש
משתמש חדש

הודעה שלא נקראהעל ידי newb » 05/03/2013 ב-18:45:56

צודק אבל בכל זאת אני רוצה שמי שפרסם מודעה יקבל עדכונים, על התגובות להודעה שלו זה המינימום
ודבר שני עדיין לא מצליח להבין איך מקפיצים הודעה בפורום

UnderDog
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הודעה שלא נקראהעל ידי UnderDog » 05/03/2013 ב-18:54:39

עידכונים אפשר לעשות ״הודע לי כאשר תגובה נשלחת״

newb
משתמש חדש
משתמש חדש

הודעה שלא נקראהעל ידי newb » 05/03/2013 ב-19:41:47

כן אבל את זה צריך לעשות כל משתמש לבד ולא כולם מודעים לאופציה הזו, מה שגם מי שפותח שרשור רוצה מן הסתם לדעת שענו לו

or123111
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הודעה שלא נקראהעל ידי or123111 » 05/03/2013 ב-20:44:42

תיראה, אפשר לעשות לא בכללי, אבל אתה תוכל לעשות זו :

לוח בקרה למנהל ראשי > ניהול משתמש > תבחר משתמש > מועדפים > ותגדיר.

בהצלחה!

newb
משתמש חדש
משתמש חדש

הודעה שלא נקראהעל ידי newb » 05/03/2013 ב-21:22:16

זה לא עוזר לי אבל תודה
רוצה לעשות שכל מי שהעלה פוסט יקבל עדכון על הפוסט שלו

UnderDog
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הודעה שלא נקראהעל ידי UnderDog » 05/03/2013 ב-21:31:38

אפשר שיעשה ״ הירשם לעדכונים מנושא זה״

shmuel1
משתמש חדש
משתמש חדש
יצירת קשר:

הודעה שלא נקראהעל ידי shmuel1 » 06/03/2013 ב-18:20:18

אתה יכול להקפיץ פופ אפ שישאל את המשתמש אם הוא רוצה לקבל עידכונים על האשכול,
ותשלח פוסט בשם "notify" עם 0 או 1 לפי מה שהמשתמש לחץ (כן\לא) .
זה אמור לפתור לך את הבעיה,
אבל זה מעצבן את המשתמש.
בכל זאת - מה שאתה רוצה.
נ.ב. בכוונה לא הבאתי שום קוד כי אני לא ממש מומחה, וכמו ש tttt אמר לא כדאי להתחיל ולהתעסק בקוד.
אני לא אחראי על שום נזק שנגרם כתוצאה מעצה שלי, מוד או כל דבר אחר!
לא פעיל בשבת

הפורום שלי :)

חזור אל “דיון כללי”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 111 אורחים