בעיה בפורום - תודה מראש

אם התקנתם התקנה חדשה, שדרגתם התקנה קיימת או שאתם סתם מתעניינים - בטוח יש לכם שאלות - זה המקום לשאול אותן. אנשי צוות התמיכה המשובח שלנו יודעים לעשות נפלאות ב-phpBB, תנסו אותם.

מנהל: צוות האתר

חוקי הפורום
יש לקרוא את הנושא "חוקי כתיבה והשתתפות בפורום תמיכה" לפני ההשתתפות בפורום זה. בניגוד לפורומים אחרים כאן בקהילה - בפורום תמיכה יש שימוש באזהרות ומשתמשים שלא ישתתפו בפורום עפ"י הכתוב בנושא הנהלים - יורחקו ממנו. אנא, מנעו מכולנו אי נעימות על מנת שנוכל לעזור לכולכם ללא יוצא מן הכלל.
RUBHRUBH
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

בעיה בפורום - תודה מראש

הודעה שלא נקראהעל ידי RUBHRUBH » 15/10/2014 ב-17:03:14

אהלן,
שחזרתי מערכת phpBB לאחסון אחר מקובץ גיבוי של הSql. הבעיה היא ככה;
הפורום התבלגן לי. כשאני פותח פורומים זה פותח אותם לא במקום הנכון, כל הפורומים הסתבכו. מה עושים?
כל תרגום, מתן תמיכה ועזרה שלי, הינם על אחריותכם המלאה.
בתרגום מומלץ לגבות את קבציי הפורום ואת מוסדו.
רון.

סקייפ:
ron-zaafrani

or123111
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

Re: בעיה בפורום - תודה מראש

הודעה שלא נקראהעל ידי or123111 » 15/10/2014 ב-19:47:20

לפי מה שאני יודע זה סימן שהגיבוי נדפק.

RUBHRUBH
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הודעה שלא נקראהעל ידי RUBHRUBH » 16/10/2014 ב-00:51:45

סבבה שהוא נדפק, איך מתקנים את זה?
רון.

סקייפ:
ron-zaafrani

or123111
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הודעה שלא נקראהעל ידי or123111 » 16/10/2014 ב-12:26:07

RUBHRUBH כתב:סבבה שהוא נדפק, איך מתקנים את זה?

אני לא חושב שממש יש דרך לתקן את זה, כמו שקרה כאן שהגיבוי נדפק והם התחילו הכל מחדש.

ttttt
משתמש מתקדם
משתמש מתקדם

הודעה שלא נקראהעל ידי ttttt » 16/10/2014 ב-16:42:08

קודם כל, תתעלם ממה שהנודניק שענה לך כתב. ה"עצות" שלו כמעט לעולם אינן מועילות, ולעתים אפילו עלולות להזיק.

כשמשחזרים גיבוי לשרת אחר, יש כמה שדות בבסיס הנתונים שצריך לתקן ידנית, עד כמה שאני זוכר.
כל השדות הללו (שוב, עד כמה שאני זוכר) הם בטבלה "phpbb_config" (יכול להיות קידומת אחרת אם הגדרת "קידומת טבלה" לא דיפולטית). מדובר בשניים או שלושה שדות - נדמה לי שמדובר ב-server_name וב site_name , אבל חלפו כבר כמה שנים ויתכן שזכרוני מטעה אותי. עבור על כל הטורים בטבלה הזו ותראה מה עושה שכל - כל פעם שתמצא ערך שמכיל את שם השרת הקודם, כנראה צריך לעשות דבר מה.

or123111
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הודעה שלא נקראהעל ידי or123111 » 16/10/2014 ב-16:47:23

ttttt כתב:

קודם כל, תתעלם ממה שהנודניק שענה לך כתב. ה"עצות" שלו כמעט לעולם אינן מועילות, ולעתים אפילו עלולות להזיק.

כשמשחזרים גיבוי לשרת אחר, יש כמה שדות בבסיס הנתונים שצריך לתקן ידנית, עד כמה שאני זוכר.
כל השדות הללו (שוב, עד כמה שאני זוכר) הם בטבלה "phpbb_config" (יכול להיות קידומת אחרת אם הגדרת "קידומת טבלה" לא דיפולטית). מדובר בשניים או שלושה שדות - נדמה לי שמדובר ב-server_name וב site_name , אבל חלפו כבר כמה שנים ויתכן שזכרוני מטעה אותי. עבור על כל הטורים בטבלה הזו ותראה מה עושה שכל - כל פעם שתמצא ערך שמכיל את שם השרת הקודם, כנראה צריך לעשות דבר מה.

1. עוד תיאורים במקרה?
2. העצות שאני נותן מועילות כמעט כל הזמן (חלקן לא עובדות, אבל לא גורמות לנזק).
3. כתבתי "אני לא חושב שממש יש דרך לתקן את זה". זו לא תשובה סופית וזו דעתי בלבד.
בנוסף, הסתמכתי על מה שקרה כאן בפורום - לפי מה שהבנתי מאחד מההודעות של רוני, הגיבוי שלהם נדפק והם היו צריכים להתחיל הכל מהתחלה.
נערך לאחרונה על ידי or123111 ב 16/10/2014 ב-16:53:18, נערך פעם 1 בסך הכל.

ttttt
משתמש מתקדם
משתמש מתקדם

הודעה שלא נקראהעל ידי ttttt » 16/10/2014 ב-16:53:03

מה אתה רוצה לשמוע? שאתה גם מכוער? לא פגשתי אותך מעולם, כך שאין לי דעה בנושא.
לגבי הצורך הכפייתי שלך להגיב על כל הודעה בפורום - תגובותיך כמעט לעולם אינן מועילות לאיש (פרט אולי למונה ההודעות שלך), ולעתים עלולות לגרום נזק.
אין לי שום כוונה לפגוע בך, אבל לפעמים צריך להגן על שואלים תמימים, בייחוד במקרים שתשובותיך עלולות לגרום נזק, כמו במקרה הזה.

לדעתי, רצוי שתשאל את עצמך כל פעם לפני שאתה לוחץ "שלח" את השאלה: "האם תשובתי יכולה להועיל לשואל?".

or123111
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הודעה שלא נקראהעל ידי or123111 » 16/10/2014 ב-16:54:04

ttttt כתב:מה אתה רוצה לשמוע? שאתה גם מכוער? לא פגשתי אותך מעולם, כך שאין לי דעה בנושא.
לגבי הצורך הכפייתי שלך להגיב על כל הודעה בפורום - תגובותיך כמעט לעולם אינן מועילות לאיש (פרט אולי למונה ההודעות שלך), ולעתים עלולות לגרום נזק.
אין לי שום כוונה לפגוע בך, אבל לפעמים צריך להגן על שואלים תמימים, בייחוד במקרים שתשובותיך עלולות לגרום נזק, כמו במקרה הזה.

לדעתי, רצוי שתשאל את עצמך כל פעם לפני שאתה לוחץ "שלח" את השאלה: "האם תשובתי יכולה להועיל לשואל?".

ערכתי את ההודעה, קרא בבקשה שוב.

RUBHRUBH
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הודעה שלא נקראהעל ידי RUBHRUBH » 17/10/2014 ב-14:41:29

היי tttt,
הבעיה הייתה נמצאת גם בפורום הקודם (בעיות רציניות) אבל יש מלא נושאים ישנים, יותר מ-2000 משתמשים ואי אפשר להתחיל מחדש. יש אפשרות לעשות משהו אחר?
רון.

סקייפ:
ron-zaafrani

ttttt
משתמש מתקדם
משתמש מתקדם

הודעה שלא נקראהעל ידי ttttt » 20/10/2014 ב-18:30:36

RUBHRUBH כתב:אהלן,
שחזרתי מערכת phpBB לאחסון אחר מקובץ גיבוי של הSql. הבעיה היא ככה;
הפורום התבלגן לי. כשאני פותח פורומים זה פותח אותם לא במקום הנכון, כל הפורומים הסתבכו. מה עושים?

RUBHRUBH כתב:הבעיה הייתה נמצאת גם בפורום הקודם (בעיות רציניות) אבל יש מלא נושאים ישנים, יותר מ-2000 משתמשים ואי אפשר להתחיל מחדש. יש אפשרות לעשות משהו אחר?

קודם כל, אם הבעיה הייתה גם לפני הגיבוי הרי שהמידע על הגיבוי בשאלתך המקורית יכול רק לבלבל את העונים ולבזבז זמן - הוא כלל לא קשור לבעיה.

שנית, המידע בשאלתך לא מפורט, לא ברור ולא יכול לעזור לאף אחד לענות תשובה רצינית. מה פירוש "הפורום התבלגן לי"?
-- אשכולות מופיעים בפורום שונה מזה בו פורסמו במקור?
-- תגובות מופיעות באשכול שונה מזה בו פורסמו?
-- אשכולות מופיעים לא בסדר הנכון?
-- פורומים מופיעים בקטגוריה שונה מזו שתחתה נוצרו?

בגדול, קשה לחשוב על תשובה טובה לאיזו מהבעיות הללו, וכמובן יתכן שבכלל הבעיה היא אחרת ולמילה "התבלגן" יש משמעות אחרת בכלל.

אם אתה יכול לסדר את הפורום ידנית (על ידי העברה של אשכולות מפורום לפורום, ו/או העברה של פורומים מקטגוריה לקטגוריה וכן הלאה), אז הניחוש שלי הוא שזה הדבר הטוב ביותר שתוכל לעשות. למרות שכאמור, לא ממש הבנתי מה פירוש "הפורום התבלגן", קשה לי להעלות על הדעת תיקון כלשהו בקוד שיפתור את הבעיה שלך.

RUBHRUBH
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הודעה שלא נקראהעל ידי RUBHRUBH » 21/10/2014 ב-16:33:04

תודה רבה על הסיוע, וצודק בהחלט - לא פירטתי מספיק על הבעיה.
הבעיה היא -- פורומים מופיעים בקטגוריה שונה מזו שתחתה נוצרו.
ניסיתי להעביר אותם דרך לוח הבקרה, הבעיה שהם לא זזים וכתוב שהם בתת פורומים של תת פורומים (כ12 תתי פורומים) כל פורום.
רון.

סקייפ:
ron-zaafrani

ttttt
משתמש מתקדם
משתמש מתקדם

הודעה שלא נקראהעל ידי ttttt » 22/10/2014 ב-15:39:42

לא מוכרת לי בעיה דומה. תוכל לנסות לבחון את בסיס הנתונים ולראות אם במקרה נוצר מצב בו פורום הוגדר כתת-פורום של עצמו.

כך או כך, אני במקומך לא הייתי עושה כל ניסויים על הפורום החי, אלא מעלה את בסיס הנתונים על התקנה מקומית ("על המחשב הביתי"), ומבצע את כל הניסויים מקומית.
אם תצליח לתקן (כנראה על ידי שינוי ידני של ערך השדה parent_id עבור טורים מסוימים בטבלה phpbb_forums, כך שיצביעו ל"הורה" הנכון לאותו פורום), תוכל לגבות את בסיס הנתונים המקומי ולהעלותו בחזרה לשרת, או לרשום את הפעולות שביצעת, להוריד גיבוי טרי, ולחזור על הפעולות על הגיבוי.
היתרון של הדרך השנייה היא מזעור הבעיה שכל ההודעות שנוספו בפורום בין הזמן בו בוצע הגיבוי ובין ההעלאה מחדש של בסיס הנתונים המתוקן, ילכו לאיבוד.
אפשר לצמצם זאת ל-0 ממש אם לפני ביצוע הגיבוי תנעל את הפורום, אבל כמובן שהשאיפה היא לצמצם את הזמן בו הפורום נעול לזמן קצר ככל האפשר.

בהצלחה.

חזור אל “תמיכה”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 107 אורחים