[פרויקט] phpBBHeb3Pro

דיון כללי על המערכת החדשה. ספרו לנו איך אתם מסתדרים איתה, הציעו הצעות, הביעו דיעות וכו'. שימו לב שזהו אינו פורום תמיכה.

מנהל: צוות האתר

Mr.AmiT
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

Re: [פרויקט] phpBBHeb3Pro

הודעה שלא נקראהעל ידי Mr.AmiT » 22/07/2008 ב-15:46:00

Ronny כתב:דברי קצת הוצאו מהקשרם. מודים לא יוצרים בעיות אבטחה, שכן כל המודים שמתפרסמים פה הם מודים שכבר עברו את אישור הצוות העולמי, שבודק אותם מכל כיוון. הבעיה שיכולה להיווצר היא קצב עדכון איטי. נניח שיש לך פורום שיתבסס על מערכת fully-modded בגירסה 3.0.2, ואז מישהו בעולם מגלה פירצה ב-phpBB שמחייבת עדכון גירסה. כמעט כל גירסה חדשה של phpBB כוללת גם מספר עדכוני אבטחה, גדולים יותר ופחות. הבעיה היא שמנהל של מערכת 'רגילה' יוכל לעדכן גירסה בקלות יחסית, בעוד שמנהל של מערכת fully modded לא ירצה לוותר על כל המודים אבל גם לא יוכל לעדכן בעצמו, ולכן ייאלץ לחכות למנהל הפרויקט המיוחד, שישווה קבצים, יוודא שאין סתירות וישחרר עדכון או רשימת שינויים לביצוע ידני. מסורבל ואיטי, ולכן מוסיף לפּגיעוּת של גירסאות לא עדכניות.

צודק אבל שסימנתי במודגש בציטוט הוא טעות.
בphpBB.com יש 2 פורומים:
MOD Database Releases (מודים ששוחררו) שהם מודים שנבדקו על ידי הצוות ואז משתחרר אוטומטית על ידי MOD ROBOT ומתווסף למאגר המודיפוקציות הגדול שלהם אבל..
יש עוד פורום שהצוות לא בודק את המודים בו:
MODs in Development (מודים בפיתוח)
שבו אם תשים לב יש תגיות: DEV,BETA,ALPHA וכד' וזה לא מודים ששוחררו סופית,מפורום זה המתרגמים מהפורום הזה לוקחים בדרך כלל את המודים ולא מפורום מודים ששוחררו בphpBB.com.
פרשתי.
מוד משחקיה.
----
אחריות התקנת המודים הינה על המשתמש בלבד !
יום טוב!

סמל אישי של המשתמש
Ronny
מנהל ראשי
מנהל ראשי
יצירת קשר:

הודעה שלא נקראהעל ידי Ronny » 22/07/2008 ב-15:53:32

חששתי שזה המצב והתעצלתי לבדוק, צודק. המצב הזה לא תקין, במיוחד שבקושי טורחים פה לציין שמדובר במודים בשלבי פיתוח, והוא יטופל עם פתיחת מאגר המודים המתוכנן.

Mr.AmiT
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הודעה שלא נקראהעל ידי Mr.AmiT » 22/07/2008 ב-16:01:55

Ronny כתב:חששתי שזה המצב והתעצלתי לבדוק, צודק. המצב הזה לא תקין, במיוחד שבקושי טורחים פה לציין שמדובר במודים בשלבי פיתוח, והוא יטופל עם פתיחת מאגר המודים המתוכנן.

זהו שאם אני מוציא מודים מהפורום הזה אני בודק אותו (גם מפורום מודים ששוחררו),
יש פה מתרגמים שלא בודקים את המודים וקיימים יותר בעיות..
פרשתי.
מוד משחקיה.
----
יום טוב!

ttttt
משתמש מתקדם
משתמש מתקדם

הודעה שלא נקראהעל ידי ttttt » 23/07/2008 ב-10:48:03

Ronny כתב:דברי קצת הוצאו מהקשרם. מודים לא יוצרים בעיות אבטחה, שכן כל המודים שמתפרסמים פה הם מודים שכבר עברו את אישור הצוות העולמי, שבודק אותם מכל כיוון. הבעיה שיכולה להיווצר היא קצב עדכון איטי. נניח שיש לך פורום שיתבסס על מערכת fully-modded בגירסה 3.0.2, ואז מישהו בעולם מגלה פירצה ב-phpBB שמחייבת עדכון גירסה. כמעט כל גירסה חדשה של phpBB כוללת גם מספר עדכוני אבטחה, גדולים יותר ופחות. הבעיה היא שמנהל של מערכת 'רגילה' יוכל לעדכן גירסה בקלות יחסית, בעוד שמנהל של מערכת fully modded לא ירצה לוותר על כל המודים אבל גם לא יוכל לעדכן בעצמו, ולכן ייאלץ לחכות למנהל הפרויקט המיוחד, שישווה קבצים, יוודא שאין סתירות וישחרר עדכון או רשימת שינויים לביצוע ידני. מסורבל ואיטי, ולכן מוסיף לפּגיעוּת של גירסאות לא עדכניות.

האמירה שמודים ש "עברו את אישור הצוות העולמי" הם בטוחים ו"נבדקו מכל כיוון" נובעת מחוסר הבנה מסוים.
הצוות העולמי מאשר מודים לפי קריטריונים פשוטים ומוגבלים. המוד צריך להתאים לפורמט מסוים, ולמלא תנאים מסוימים, אך אין ל"צוות העולמי" כלים, יכולת וידע להבטיח שאין בעיות אבטחה או סתם באגים. הם גם לא מתיימרים שזה המצב.
תכנת phpbb עצמה נבדקת בשבעים עיניים, ובשלב מסוים, לפני השחרור, עברה ביקורת (audit) של חברה מסחרית שמתמחה בנושא אבטחה.
גם בכך אין כמובן כדי להבטיח ב100% שאין כל פרצות, אך האיכות היא גבוהה למדי (לפחות יחסית למודים), ואכן עד היום לא נמצאה אפילו פירצת אבטחה יחידה במערכת.
המצב לגבי המודים שונה בתכלית: הרבה פחות אנשים עוברים על הקוד של כל מוד, ואנשים אלו הם הרבה פחות מקצועיים מאלו שערכו את הביקורת.
האפשרות שלפחות אחד המודים (ואולי הרבה יותר מאחד) מאלו שעברו את האישור מכיל פירצת אבטחה קרובה למעשה לוודאות.

מצד שני, גם החלק השני של הכתבה שציטטתי אינו מדויק.
מערכת phpbb מכילה כיום כלים לעדכון גירסה שברוב המקרים מאפשרים עדכון גירסה באופן כמעט אוטומטי, גם אם מותקנים מודים רבים. מובן שאין ביטחון מלא, משום שאם אחד השינויים בעידכון הגירסה סמוך מספיק לקטע קוד אשר שונה על ידי אחד המודים, העדכון האוטומטי יכשל. למרבה השמחה מצב זה נדיר יחסית אפילו כשמתקינים מודים רבים. לכן הטענה ש"מנהל של מערכת fully modded לא יוכל לעדכן בעצמו,ולכן ייאלץ לחכות למנהל הפרויקט המיוחד" אינה נכונה ברוב המקרים.

מצד שלישי, אודה שאיני מבין את גישתו של עמית לפרויקט. נראה כאילו בכוונתו להתקין מספר גדול ככל שאפשר של מודים, למעשה בלי סלקציה. גישה זו היתה מתאימה לו היה מדובר בספורט, או אם פעולת התקנת המודים נעשית לשם ההתקנה ולאו דווקא משום שכל מוד ומוד אכן משפר את פעולת המערכת.
לעומת זאת, אם הכוונה להגיע למערכת טובה יותר, או באיכות גבוהה יותר, גישה זו מנוגדת לשכל הישר, וכשלונה כמעט מובטח.
שוב, אני מאחל לו הצלחה, וכנראה שבמהלך הפרויקט שלקח על עצמו הוא ילמד דברים רבים, אבל לא הייתי ממליץ לאף אחד להשתמש במוצר שיווצר בתהליך זה.
העובדה שעמית מתכוון לכלול גם מודים שיוצריהם עדיין לא הכריזו עליהם כ"גמורים" רק מוסיפה מעט נופך פיקנטי לאמור לעיל.

סמל אישי של המשתמש
Ronny
מנהל ראשי
מנהל ראשי
יצירת קשר:

הודעה שלא נקראהעל ידי Ronny » 23/07/2008 ב-11:05:40

מסכים עם האבחנה שלך בין בדיקות האבטחה שנעשו למערכת לעומת הבדיקות שצוות המודים העולמי עורך. לגבי עדכון אוטומטי, הייתי שמח לראות מערכת מלאה במודים שצולחת אותו בלי למצמץ. עם כל הכבוד לנפלאות הטכנולוגיה, אני לא חושב שאולימפוס כיום מספיק גמישה כדי לאפשר שדרוגים נעימים כאלה.

השדרוגים הופכים לכואבים הרבה יותר בגישה שציינת, וכמו שאפשר להבין גם אני דוגל בה. בשביל מה להתקין סתם ככה מערכת מלאה במודים? צריך להתחיל מהבסיס, ומשם להוריד ולהוסיף אפשרויות לפי הצורך. מעטים מאוד הפורומים ש'בתור התחלה' צריכים גלריה, בנק, הורדות, משחקיה ועוד 30 מודים. 'כי אפשר' זו לא תשובה מספיק טובה.

ttttt, בתשובתך פספסת את העובדה שעמית הודיע שבכוונתו לזנוח את הפרויקט, לאחר חשיבה נוספת על העניין כולו. :arrow:

Mr.AmiT
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הודעה שלא נקראהעל ידי Mr.AmiT » 23/07/2008 ב-11:07:22

ttuu כתב:האמירה שמודים ש "עברו את אישור הצוות העולמי" הם בטוחים ו"נבדקו מכל כיוון" נובעת מחוסר הבנה מסוים.
הצוות העולמי מאשר מודים לפי קריטריונים פשוטים ומוגבלים. המוד צריך להתאים לפורמט מסוים, ולמלא תנאים מסוימים, אך אין ל"צוות העולמי" כלים, יכולת וידע להבטיח שאין בעיות אבטחה או סתם באגים. הם גם לא מתיימרים שזה המצב.
תכנת phpbb עצמה נבדקת בשבעים עיניים, ובשלב מסוים, לפני השחרור, עברה ביקורת (audit) של חברה מסחרית שמתמחה בנושא אבטחה.
גם בכך אין כמובן כדי להבטיח ב100% שאין כל פרצות, אך האיכות היא גבוהה למדי (לפחות יחסית למודים), ואכן עד היום לא נמצאה אפילו פירצת אבטחה יחידה במערכת.
המצב לגבי המודים שונה בתכלית: הרבה פחות אנשים עוברים על הקוד של כל מוד, ואנשים אלו הם הרבה פחות מקצועיים מאלו שערכו את הביקורת.
האפשרות שלפחות אחד המודים (ואולי הרבה יותר מאחד) מאלו שעברו את האישור מכיל פירצת אבטחה קרובה למעשה לוודאות.

מצד שני, גם החלק השני של הכתבה שציטטתי אינו מדויק.
מערכת phpbb מכילה כיום כלים לעדכון גירסה שברוב המקרים מאפשרים עדכון גירסה באופן כמעט אוטומטי, גם אם מותקנים מודים רבים. מובן שאין ביטחון מלא, משום שאם אחד השינויים בעידכון הגירסה סמוך מספיק לקטע קוד אשר שונה על ידי אחד המודים, העדכון האוטומטי יכשל. למרבה השמחה מצב זה נדיר יחסית אפילו כשמתקינים מודים רבים. לכן הטענה ש"מנהל של מערכת fully modded לא יוכל לעדכן בעצמו,ולכן ייאלץ לחכות למנהל הפרויקט המיוחד" אינה נכונה ברוב המקרים.

מצד שלישי, אודה שאיני מבין את גישתו של עמית לפרויקט. נראה כאילו בכוונתו להתקין מספר גדול ככל שאפשר של מודים, למעשה בלי סלקציה. גישה זו היתה מתאימה לו היה מדובר בספורט, או אם פעולת התקנת המודים נעשית לשם ההתקנה ולאו דווקא משום שכל מוד ומוד אכן משפר את פעולת המערכת.
לעומת זאת, אם הכוונה להגיע למערכת טובה יותר, או באיכות גבוהה יותר, גישה זו מנוגדת לשכל הישר, וכשלונה כמעט מובטח.
שוב, אני מאחל לו הצלחה, וכנראה שבמהלך הפרויקט שלקח על עצמו הוא ילמד דברים רבים, אבל לא הייתי ממליץ לאף אחד להשתמש במוצר שיווצר בתהליך זה.
העובדה שעמית מתכוון לכלול גם מודים שיוצריהם עדיין לא הכריזו עליהם כ"גמורים" רק מוסיפה מעט נופך פיקנטי לאמור לעיל.

זה לא הגיוני מה שאתה אומר,שים לב:
בפורום מודים ששוחררו בphpBB העולמי יש רק 5 עמודים ובפורום מודים בפיתוח יש יותר מ 45 עמודים (!) ואם אתה אומר שבודקים אותו מקצת כיוונים אז היה אמור להיות הרבה יותר מודים בפורום מודים ששוחררו,
כמו שאתה רואה-בפורום מודים בפיתוח התגיות זה: [RC1/2/3..] [Alpha] [BETA 544] [Dev]
ז"א שאלה מודים שעוד לא שוחררו באופן סופי,מודים ששוחררו אלו מודים "מושלמים" שאין מה לשפר אותם יותר ולכן לא צריך את כל הRC והBETA.

בנוגע לדבר השני שאמרת:
הפרויקט כבר נכשל מהסיבות הבאות:
-חשבתי על זה-בעיות אבטחה.
-מערכת יותר כבדה מאי פעם (עם כל העיצובים בה): כ-12MB
-בשביל פיתוח מערכת כזאת צריך צוות.
-אחריות מאוד גדולה.
-לעדכן מודים-מסובך.
-לעדכן מערכת-מסובך עוד יותר.
-להוריד מסד נתונים של המערכת מphpmyadmin ולשים אותו בphpmyadmin של משתמשים אחרים (וטכנית,עוד לא ענו לי איך עושים את זה :arrow: ).
-פורום איטי לחלוטין.
-מן הסתם מלא באגים.
פרשתי.
מוד משחקיה.
----
יום טוב!

Paul London
משתמש באימונים
משתמש באימונים
יצירת קשר:

הודעה שלא נקראהעל ידי Paul London » 23/07/2008 ב-12:23:03

אז זהו ירדת מזה ? זה לא יהיה???
הצביעו פה לאתר שלי

Mr.AmiT
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הודעה שלא נקראהעל ידי Mr.AmiT » 23/07/2008 ב-12:27:12

Paul London כתב:אז זהו ירדת מזה ? זה לא יהיה?

]= :arrow:

בהודעה הקודמת תראה את הסיבות שכתבתי,רובם לא בגללי..
פרשתי.
מוד משחקיה.
----
יום טוב!

Paul London
משתמש באימונים
משתמש באימונים
יצירת קשר:

הודעה שלא נקראהעל ידי Paul London » 23/07/2008 ב-15:54:16

אאההה... אז כאילו עכשיו נעלו את האשכול הזה עם כול ה5 עמודים האלה...
חבלל זה היה יכול לצאת משו נחמד
הצביעו פה לאתר שלי

ttttt
משתמש מתקדם
משתמש מתקדם

הודעה שלא נקראהעל ידי ttttt » 24/07/2008 ב-03:25:28

Mr.AmiT כתב:זה לא הגיוני מה שאתה אומר,שים לב:
בפורום מודים ששוחררו בphpBB העולמי יש רק 5 עמודים ובפורום מודים בפיתוח יש יותר מ 45 עמודים (!) ואם אתה אומר שבודקים אותו מקצת כיוונים אז היה אמור להיות הרבה יותר מודים בפורום מודים ששוחררו,
לכל אדם יש את ה"היגיון" שלו. ההיגיון שלי, למשל, אומר שספירת עמודים בפורום כעדות לאיכות של תוכנה זה קריטריון מפוקפק משהו.
וקצת יותר ברצינות: יש להבין ש "צוות המודים" ב phpbb אינה קבוצה של אנשי מקצוע, כי אם חבורה של חובבים חביבים שהחליטו להקדיש מזמנם החופשי כדי לשרת את הקהילה, בדיוק כמוך וכמו רוני (מלבד העובדה שאתם שייכים ל"תת קהילה" שמוגדרת ע"י השפה העברית).
ממש כשם שתהיה זו טעות לסמוך באופן עיוור על שיקול דעתך או שיקול דעתו של רוני בנוגע לאיכות של תכנה (ד"א, זו גם הייתה טעות אם היית סומך באופן עיוור על שיקול דעתי שלי), כך אין הצדקה להניח שהגושפנקה של "צוות המודים העולמי" היא ערובה מלאה לאיכות. כמו שציינתי, הצוות העולמי אף אינו מתיימר להציג זאת באופן כזה.
לגבי המשפט "מודים ששוחררו אלו מודים "מושלמים" שאין מה לשפר אותם יותר ולכן לא צריך את כל הRC והBETA.
משפט כזה יכול לומר רק ילד תמים. אין בעולם תכנה שאפשר לומר זאת עליה בביטחון מלא (כוונתי לתכנה ממשית שעושה דבר מה מועיל, לא ל "שלום עולם" וכדומה).
מודים של phpbb כה רחוקים מתמונת העולם הנאיבית הזו שזה אפילו לא מצחיק.

לגבי הפסקת הפרויקט: אני מבין שקיבלת החלטה זו כאילוץ ולא מרצון. צר לי שכך הסתיימו הדברים, אך מצד שני אני בטוח שהיה זה שיעור מאלף, ושלמדת דברים רבים, כולל מקצת האתגרים הכרוכים בהרצת פרויקט. אני מאחל לך שהשיעורים שלמדת יעזרו לך ביוזמה הבאה ובאלה שאחריה.

kobbilevi
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הודעה שלא נקראהעל ידי kobbilevi » 24/07/2008 ב-08:44:46

אני לא מבין למה להפסיק פרויקט כזה?
נכון שלא כל המודים חשובים ושצריך לעדכן כל הזמן את הפרויקט כו'
אבל הוא לא מתחייב לעשות את זה הוא רצה בסה"כ לעשות פרויקט קטן וחד פעמי של הכנסת כל המודים לתוך המערכת זה הכל הוא אמר כבר שהוא לא מתכוון להמשיך ולתוך הוא עושה את זה מרצון לעזור לאנשים ולא מתוך כוונות רווח הוא גם הסיר מעליו אחריות בעזרת השימוש ברישיון GPL ואין בכוונתו לתמוך לשדרג או לבצע כל פעולה עתידית
לכן אני חושב שכדאי לעשות את הפרויקט אבל לא על כל המודים ועל כל העיצובים כי זה סתם עבודה
אני חושב שהכי חשוב זה לבצע הכנסה של המודים שמתורגמים ויש אפשרות כיבוי מבנה מודים שהם כלליים כמו הודעת ברוך הבא למיל ולתיבת הודעה פרטית כניסה באמצעות האימל וכו' ולהכניס את זה לשני העיצובים העיקריים מי שרוצה להשתמש בעיצוב אחר זה בעיה שלו שהוא יתאים את זה בעצמו זה ישרת אותו ואת הפרויקט מודים של משחקים וכל מני שטויות כאלה מי שרוצה להוסיף לפורום שלו שיעשה את זה בעצמו

סמל אישי של המשתמש
Shahar
מנהל ראשי
מנהל ראשי
יצירת קשר:

הודעה שלא נקראהעל ידי Shahar » 24/07/2008 ב-09:31:41

ראשית, המילה "מושלם" עובדת יפה על הרבה דברים בעולם... דבר אחד שהיא בטוח לא רלוונטית לגביו זה תכנות. להזכירכם משתמשי מערכות הפעלה נפוצות כאן, אתם משתמשים בתוכנה שמפתחים מתכנתים מעולים כבר שנים, ולמרות כל העבודה והזיעה בדרך, עדיין, גם הצוותים הטובים ביותר לא מגיעים לשלמות מוחלטת. אל תתפסו אותי עכשיו בקטנות לגבי מיקרוסופט, זו כמובן היית רק דוגמא, אני יכול לתת את אותה דוגמא לגבי מפתחים של משחקי מחשב, תוכנות אחרות וכמובן פרויקטים של קוד פתוח שעוברים שיפור על בסיס תמידי.

ttttt צודק, גם הצוות שם ב phpBB הוא לא מושלם מן הסתם, לא כל דבר שהם אומרים אנחנו צריכים לקבל ולומר "אמן", גם הם טועים וגם הם לא יכולים להיות בטוחים ב 100% בכל דבר שקורה או לצורך עניין מפותח על ידם. לצורך העניין אם המצב היה כך, כנראה שהיינו נתקעים עם גרסאת phpBB1 מושלמת ומעולם לא מגיעים לאיפה שאנחנו היום.

פרויקט מסוג זה צריך ליצור כשמפתחים שולטים על כל הגורמים שלו. כשברגע שצץ עדכון או מתגלה פרצה כפי שנאמר כאן, אפשר לטפל בה באופן מיידי. לבוא ולהרכיב חבילה שמותקנים עליה מודים ועיצובים בצורה ראשונית זה טוב ויפה וזה חוסך עבודה למי שלא מבין הרבה בתחום, אבל זה לא נותן שום דבר אם אתה "תוקע" את המשתמשים בגרסא ששחררת ואז גורר את זה מבלי לספק עדכונים ברגע שהם יוצאים, והכוונה גם לעדכוני אבטחה וגם לעדכונים שונים במודים. שלא לדבר, שבמידה ומוד משנה את אופן הפעולה שלו בצורה שגם מושפעת או משפיעה על הפורום, כמות עבודה ההתאמה שתצטרך לעשות ושיפור תהליך השדרוג על מנת שיוכל להיות באמת אוטומטי ועדיין לחסוך למשתמשים שרצו פשטות את התהליך - תהיה מסיבית ולא פשוטה, בטח למי שלא בא מרקע של תכנות.

בקיצור, חבילה כזו הכוללת בתוכה מאגר של כלים היא נחמדה כשהיא באה בתצורת Google Pack, כאשר יש בה מספר כלים שיכולים להתעדכן עצמאית. ברגע שזה לא המצב, אתה חייב לפחות להיות בשליטה על הכל אם אתה באמת רוצה לפתח דבר כזה שיהיה יכול לעבוד ולעמוד בקצב של הצוות שמפתח את המערכת, בנוסף לכל זה, אם אתה רוצה גם להיות מקצועי, ראוי שמשתמשים יוכלו להוריד את החבילה עם מודים לפי התאמתם, או לפחות לכבות/להפעיל מוד לפי רצונם, וזה מצריך לפחות מספר אנשים שאוהבים תכנות ורוצים להתעסק עם זה.

מעבר לזה, השקעה בחבילה כזו נראית לי מיותרת, כמות ההתאמה תגזול ממך שעות עבודה מיותרות, שאני חושב שכולנו היינו מעדיפים שתשקיע פשוט בלשבת ולכתוב מדריכים רהוטים ואיכותיים שפשוט מסבירים איך להתקין כל מוד ומוד, כל עיצוב ועיצוב, עד הפרט האחרון, כך אולי לא נחסוך לכולם עבודה - אבל בסופו של דבר נחסוך הרבה בעיות.

ttuu
חבר צוות phpBB ישראל לשעבר

הודעה שלא נקראהעל ידי ttuu » 24/07/2008 ב-20:38:50

אתם קצת מערבבים כאן דברים. אני אציג את עמדתי בנושא.
א. בדיקות מוד מתחלקות ל 3 מובנים.
1. בדיקות עבודה תקינה. מציאת באגים וכדומה.
2. בדיקת עמידה בסטנדרטים של הקוד.
3. בדיקת אבטחה.

את הבדיקה הראשונה עושים מאות ואלפי מתקיני המוד כאשר אם מתגלה במוד באג הוא נראה מול העיניים והוא מדווח ליוצר המוד שמנסה לתקן אותו. לא צריך להיות מומחה כדי לראות שיש באג.
את הבדיקה השניה יכול כל אחד שמכיר PHP כמו שצריך. יש באתר העולמי לא מעט אנשים כאלו שחיים PHP נושמים PHP וחולמים בלילה על פי טבלאות של SQL.
את הבדיקה השלישית אמנם צריך להיות מומחה אבטחה כדי לגלות. אבל זה לא נקרא תקלה. זה סיכול שלוקח כל אחד שמתקין את המוד שיתכן שיהיו בו בעיות אבטחה. וזה לשיקולו האם לקחת את הסיכון או לוותר.

ב. אני רואה את אתר הפרויקט הישראלי לא כיחידה בפני עצמה אלא כחלק מהפרויקט העולמי ולכן הגישה שרק מוד שנבדק ולא נמצא בו שום באג רק הוא מתורגם ומובא לקהילה הישראלית היא גישה לא נכונה כיון שכמו שמשתתפי הקהילה בחו"ל מתקינים מודים על יבש וכאשר הם נתקלים בבעיה הם פונים לעזרה כך גם הקהילה הישראלית צריכה להיות שותפה בכך ולקבל מודים מתורגמים כמה שיותר צמוד לפירסומם באתר העולמי ולנסות אותם על יבש כמו כולם. ואם וכאשר מתגלה באג לשתף את הקהילה ולבקש עזרה. אני לא רואה בכך שום פסול. להיפך.
ממבט שלי הקהילה הישראלית צריכה להיות שותפה מלאה כמו בחו"ל דרך אותם תרגומים שנעשים למודים ולעיצובים.

זו דעתי.
אשמח לשמוע תגובות.

Berlo
יצירת קשר:

הודעה שלא נקראהעל ידי Berlo » 24/07/2008 ב-20:58:19

ttuu כתב:ב. אני רואה את אתר הפרויקט הישראלי לא כיחידה בפני עצמה אלא כחלק מהפרויקט העולמי ולכן הגישה שרק מוד שנבדק ולא נמצא בו שום באג רק הוא מתורגם ומובא לקהילה הישראלית היא גישה לא נכונה כיון שכמו שמשתתפי הקהילה בחו"ל מתקינים מודים על יבש וכאשר הם נתקלים בבעיה הם פונים לעזרה כך גם הקהילה הישראלית צריכה להיות שותפה בכך ולקבל מודים מתורגמים כמה שיותר צמוד לפירסומם באתר העולמי ולנסות אותם על יבש כמו כולם. ואם וכאשר מתגלה באג לשתף את הקהילה ולבקש עזרה. אני לא רואה בכך שום פסול. להיפך.
ממבט שלי הקהילה הישראלית צריכה להיות שותפה מלאה כמו בחו"ל דרך אותם תרגומים שנעשים למודים ולעיצובים.

וואו, הנושא הזה הולך ומתרחק מהמקור :o
בכל אופן, לעניין הציטוט דלעיל: גם בקהילה העולמית יש 2 חלקים - חלק מאושר, שנמצא באתר הרשמי בכתובת:
http://www.phpbb.com/mods/db/
וחלק בלתי-רשמי ובלתי-מאושר עבור מודים בבניה.
אנחנו, כמדיניות, נשאף לכך שבאתר הרשמי יהיו מודים מאושרים בלבד.
אשר למודים בבניה: אין לנו בוני מודים, ולכן אין טעם שיהיה לנו פורום כזה. אולי יש טעם לאזור "מודים תחת תרגום" - כמקבילה עולמית ל-"מודים תחת פיתוח". אני חושב שחבל להשקיע בתרגום מודים שלא פותחו כיאות. אם הם יאושרו - אדרבה, קדימה לתרגום. אך לפני כן - מדוע?
Berlo

ttuu

הודעה שלא נקראהעל ידי ttuu » 24/07/2008 ב-21:25:10

מדוע? על זה עניתי בציטוט שציטט אותי.

חזור אל “דיון”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 92 אורחים