עד כמה אתם מנצלים את המערכת והיכולות שלו?

דיון כללי על המערכת החדשה. ספרו לנו איך אתם מסתדרים איתה, הציעו הצעות, הביעו דיעות וכו'. שימו לב שזהו אינו פורום תמיכה.

מנהל: צוות האתר

shay75
משתמש חדש
משתמש חדש

עד כמה אתם מנצלים את המערכת והיכולות שלו?

הודעה שלא נקראהעל ידי shay75 » 03/07/2009 ב-12:30:55

אני רוצה לפתוח דיון ולשמוע מכם, עד כמה אתם באמת מנצלים ומתאימים את המערכת לשימושכם?
האם אתם משנים עיצוב במערכת או שאתם משתמשים בעיצוב הרגיל ובפלטפורמה שהמערכת מגיעה?
עד כמה אתם מפתחים את המערכת לצרככם האישי? עד כמה אתם מרוצים מהמערכת באופן כללי?

אז אני אתחיל קודם לענות, ואשמח מאוד לשמוע ממכם גם.

כתובת המערכת שלי http://www.yehadut.net/

אני מנצל את כל היכולות של המערכת וכמובן משנה לו הרבה עיצובים ומתאים את המערכת לצרכים האישיים שלי
בעמוד הראשי בכניסה למערכת לפורטל אתם תראו די הרבה שינויים שביצעתי וכמובן התאמתי את הכל לניהול דרך מערכת הפורטל שרוב רובו משותת על הניהול של השאלות הנפוצות שזה בכלל לא נראה שזה נלקח משם הרעיון

התקנתי די הרבה מודים שימושיים שעוזרים לי לנהל את המערכת בצורה תקינה ומהירה

אני יודע שעדיין לא השלמתי לגמרי את העיצוב שאני רוצה שזה יהיה, וזה ככל הנראה יקרה במהלך השבוע הבא שאני ישנה את העיצוב ועוד את הפורטל

ואני די מרוצה מהמערכת אפשר להגיד שזו המערכת המצויינת מבין המערכות החינמיות שקיימות כיום בשוק, נסיתי בעבר כמה מערכות פורומים אחרים והאפשרויות שניתן פה לא ניתן שם.

אשמח מאוד לשמוע גם ממכם.

tolmar
משתמש באימונים
משתמש באימונים

Re: עד כמה אתם מנצלים את המערכת והיכולות שלו?

הודעה שלא נקראהעל ידי tolmar » 03/07/2009 ב-19:00:08

אני חושב שמה שטוב במערכת זה העובדה שהאפשרויות הן בלתי מוגבלות. יש מערכות פורומים קטנות יותר שלפעמים מתפתים להתקין אותן כאשר האתר עדיין קטן ואחרי זה מתחרטים. אין ספק ש phpBB היא מערכת מאוד מורכבת לפעמים למישהו שמחפש רק פורום קטן, אבל עם הזמן אתה מגלה שאתה רוצה עוד אפשרויות ושמח לגלות שהתקנת מערכת שמציעה את האפשרויות האלה.

פתאום משתמשים רוצים הודעות פרטיות, או אתה רוצה שליטה יותר טובה על הקבוצות שלך, או להתקין איזה שינוי שבמערכות אחרות דורש שינוי קבצי מערכת ופה אפשרי על ידי מוד קטן.

אין ספק שמבחינת מערכות פורום בשילוב עם התמיכה בעברית, היא הבחירה המנצחת היום.

VladK
חבר צוות phpBB ישראל לשעבר

הודעה שלא נקראהעל ידי VladK » 04/07/2009 ב-22:57:34

אני חושב שאתם לא כל כך מבינים את הרעיון של הדינמיות במערכת הזאת.
הרעיון הוא לא הקלות בא אתם יכולים לשנות דברים, אלא הקלות בא אתם יכולים להוסיף דברים....

מתחשק לי סתם ככה להפוך את הפורום שלי לבלוג.... נשמע הזוי? ממש לא.... המערכת מספיק דינמית מבחינת הבסיס שלה שתאפשר לי את זה (כמובן שבכל זאת ישנן דברים שהיא כן מגבילה אותי בהם אבל הן יותר פונקציונאליים ולא רלוונטיים מבחינתי)

בא לי לפתח מוד? המערכת בנוייה OOP (תכנות מונחה עצמים) מה שמאפשר לי להוסיף דברים מבלי למעשה לשנות כמעט את הקוד.
השינויים היחידים שצריך זה לומר למערכת שהמוד קיים ולהגדיר מספר קבצי שפה.. (בניגוד להרבה מערכות אחרות שצריך הרבה יותר מזה).

המערכת מאפשרת לי כמפתח לגשת לכל המידע שאני רוצה. בשביל לדעת מה השם משתמש של המשתמש שעכשיו גולש אני יכול להשתמש במשתנה מוכן, בא לי לדעת באיזה פורום אני נמצא? זה כבר קיים ועוד הרבה דברים אחרים ש80% מאתנו אפילו לא מכירים....

הרעיון בדינמיות לא בא לידי ביטוי אצל המשתמש שלך.... גם לו נוח אבל זה לא הרעיון.... הרעיון הוא שמפתחים יוכלו לעשות מה שבא להם בקלות יתר מבלי שיהיה משהו שיגביל אותנו בזה... נכון להיום מעטים מנסים לנצל את זה... לרוב בגלל חוסר ידע (אני לא מאשים אף אחד) וזה מה שלמעשה קצת מבאס לדעתי. אנשים בעלי הידע מעדיפים ליצור דברים חדשים - לרוב גרועים בהרבה ממה שקיים... ולאחר מכן חושבים שהם עדיפים על מערכת חינמית... והרי פה למעשה בא הסטיגמה.... אתם משלם עבור מה שאתה מקבל? אז אם אני לא משלם אז אני לא מקבל כלום? עלוב ביותר.

בכל אופן זוהי דעתי (שמבוססת על עובדות כמובן) אבל בכל אופן עצוב לי בכל העניין הזה....

shay75
משתמש חדש
משתמש חדש

הודעה שלא נקראהעל ידי shay75 » 04/07/2009 ב-23:15:52

אני בהחלט מסכים איתך שלא כולם כולל אני מנצלים מספיק טוב את המערכת ובשביל זה גם פתחתי את הדיון הזה
כי אני באמת מעוניין לדעת עד כמה החברה מנצלים את המערכת
ואני יודע ובטוח שאפשר לנצל את המערכת הזאת הרבה מעבר למה שהיא מציגה, גם מבחינת תכנות וגם מבחינת עיצוב, יש בה אין סוף אפשרויות
ולגבי הבניית מודים, זה יותר מקשה על המשתמש הרגיל מאשר לשנות או להוסיף כמה פונקציות בקוד, כי בניית מוד מצריך יותר שאבים ויותר תכנות מאשר לשחק קצת בקודים

VladK ישנם כמה דברים ששינית ועשית במערכת הזאת? אשמח לראות או לשמוע דוגמאות שעשית

VladK

הודעה שלא נקראהעל ידי VladK » 05/07/2009 ב-08:09:06

יש דברים שעשיתי אבל אסור להראות אותם... אלו אתרים של לקוחות ומטעם ההסכמים קצת אסור לי לפני שהאתרים שלהם יצאו לאור....

בכל אופן... בקשר למודים אני לא בידיוק התכוונתי לזה....

הכוונה היא שבמקום ללכת לקבצי המערכת לחפש פונקציות בתוך אלפי קבצים אפשר ליצור קובץ משלך ושם להכיל ולעשות הכל...
ובכלל לשחק בקודים אתה מתכוון בטח בקבצי העיצוב.... אני לא מדבר על כך כלל כי זה סך הכל HTML.... אותי אישית זה לא מעניין בגלל שלא על זה מבוססת המערכת לא כך? php - bb.... המערכת קודם כל PHP ורק אחר כך Bulltein Board...
הרעיון בגרסא אולימפוס היה (לפחות כך אני משאר) לשכתב מחדש את המערכת.... בגרסא 2 המערכת היתה כתובה בצורה לדעתי, נוראית... עכשיו יש לה קוד יפה, נוח, מסודר וזה מה שחשוב... זה שהכל עובד זה בסדר... אבל הושקעה פה מחשבה גם באלו שיבואו אחריהם...וזה מה שמיוחד במערכת הזאתי בניגוד לרבות אחרות.

מי מבניכם מכיר את WordPress. מערכת בלוגים... אולי אחת הטובות לדעתי שיש... מה זה בלוג למעשה? זה פוסטים... המערכת בא עם מיליון פונקציות דייי נחמדות כמו עורך טקסט משלה, אפשרות הוספת תוספות אוטומתית, עדכון אוטומתי ועוד הרבה אחרים...
אבל תכלס גם בלי הדברים האלא הכותב הישראלי היה מסתדר... המיוחד בא זה הדינמיות שבא... היא מאפשרת לשחק בקוד שלה ולהוסיף ולשנות בצורה נוחה מאוד... בניגוד לBLOGERR או UDDBLOG ועוד איזה אחת שברח לי שמה...

אני אומר לכם ברצינות, אם אתם לא מתכוונים להפוך את המערכת וליצור משהו שאף אחד לא ראה מעולם - אין סיכוי שתמצלו חצי מהיכולות שלה (או תדעו שהם קיימים בכלל)....
נראה לי כל אחד שהוריד את המערכת הוריד עיצוב מתורגם ובזה נגמר העניין שגם הם מבוססים על אותו PROSILVER או SUBSILVER...

סמל אישי של המשתמש
yoyob
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד
יצירת קשר:

הודעה שלא נקראהעל ידי yoyob » 07/07/2009 ב-12:43:40

VladK כתב:מי מבניכם מכיר את WordPress. מערכת בלוגים... אולי אחת הטובות לדעתי שיש... מה זה בלוג למעשה? זה פוסטים... המערכת בא עם מיליון פונקציות דייי נחמדות כמו עורך טקסט משלה, אפשרות הוספת תוספות אוטומתית, עדכון אוטומתי ועוד הרבה אחרים...

זו בעייתיות קריטית ב-phpbb שבעת יציאת גרסת מערכת חדשה, אתה צריך לעמול הרבה לשם התקנת העדכון בגלל השינויים שבוצעו בקוד בשל התקנת התוספים (המודים) בעוד וורדפרס שהתוספים לו לרוב אינם משנים את הקוד.

shay75
משתמש חדש
משתמש חדש

הודעה שלא נקראהעל ידי shay75 » 07/07/2009 ב-19:11:42

yoyob כתב:
VladK כתב:מי מבניכם מכיר את WordPress. מערכת בלוגים... אולי אחת הטובות לדעתי שיש... מה זה בלוג למעשה? זה פוסטים... המערכת בא עם מיליון פונקציות דייי נחמדות כמו עורך טקסט משלה, אפשרות הוספת תוספות אוטומתית, עדכון אוטומתי ועוד הרבה אחרים...

זו בעייתיות קריטית ב-phpbb שבעת יציאת גרסת מערכת חדשה, אתה צריך לעמול הרבה לשם התקנת העדכון בגלל השינויים שבוצעו בקוד בשל התקנת התוספים (המודים) בעוד וורדפרס שהתוספים לו לרוב אינם משנים את הקוד.

בזה אני מסכים איתך
אם בכל גירסא שתצא ל phpbb המודים לא יעבדו או חלקם מהם אנחנו בצרות, ולהתחיל לשבת מוד מוד ולתקן בו את הקודים בכדי שיעבדו זה חתיכת עבודה וגם לא בטוח שנצליח להתאים הכל

VladK

הודעה שלא נקראהעל ידי VladK » 07/07/2009 ב-22:12:03

לצערי זה נכון מה שאתם אומרים.
נכון להיום המערכת לא מספיק מודולארית בשביל שלא נצטרך לחטט בקוד הקיים... אבל היא מספיק מודולארית בשביל שכשנחטט נמצא את מה שאנחנו צריכים.

tolmar
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הודעה שלא נקראהעל ידי tolmar » 08/07/2009 ב-16:55:02

דווקא עשו שינוי לטובה בזה עם התבניות, שעכשיו אפשר לבצע ירושה של ProSilver לתבניות חדשות, וככה אתה יכול לעדכן את כל הפורום, להנות מכל החידושים בתבניות הבסיסיות ועדיין לשמור על השינויים שלך.

חוצמזה שלא צריך לשכוח שהמערכת היא מאוד בשלה ישר מהקופסה. יש בה המון אפשרויות ויכולות לניהול פורום וזה מה ש 80% מבעלי האתרים מחפשים.

VladK

הודעה שלא נקראהעל ידי VladK » 09/07/2009 ב-07:29:39

ירושה? אנשים... אין הבדל בין SUB ל PRO.... זה כולה HTML וCSS... אחד נראה שונה והאחר.... ומבאס שכולם מתעצלים לכתוב משהו חדש, להביא את הבום הזה שיראה שאפשר לעשות יותר. (אל תחשבו עליי... לי אין זמן לזה)

tolmar
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הודעה שלא נקראהעל ידי tolmar » 09/07/2009 ב-11:06:42

מי דיבר על SUB ו PRO. דיברתי על העובדה שאפשר לבנות תבניות מהר יותר בעזרת שימוש בתבנית בסיס.
אבל מה לעשות שרוב הפעמים פורומים צריכים להראות כמו פורומים, גם בקהילה העולמית אני לא מוצא פורומים ששוברים את המראה הקלאסי.

VladK

הודעה שלא נקראהעל ידי VladK » 09/07/2009 ב-22:02:18

מי קבע את זה?
מוד CS אומר משהו? זה שבירה של כל החוקים שידענו עד כה על פורומים (עד אז לפחות)

tolmar
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הודעה שלא נקראהעל ידי tolmar » 10/07/2009 ב-13:48:55

אף אחד לא קבע את זה, אבל רוב האנשים מתקינים מערכת פורומים בשביל להשתמש בפורומים. יכול להיות שחבל שהם לא יודעים שאפשר לנצל את המערכת גם בצורות אחרות. אבל אז עולה השאלה האם לא עדיף להתקין מערכות אחרות שמציעות מההתחלה "צורה" ואפשרויות אחרות.

חזור אל “דיון”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 84 אורחים