בעיות שאבקש מצוות המנהלים להעלות לפורום העולמי

זה המקום בו הקסם קורה, המקום לכתוב על טעויות שמצאתם בעת השימוש בגירסה העברית של phpBB. תרגומים לא מדויקים, שגיאות כתיב או תקלות אחרות - דווחו לנו על מנת שנתקן ונעדכן בגירסאות הבאות. כל מי שמעוניין לעזור מוזמן.

מנהל: צוות האתר

tolmar
משתמש באימונים
משתמש באימונים

בעיות שאבקש מצוות המנהלים להעלות לפורום העולמי

הודעה שלא נקראהעל ידי tolmar » 08/07/2009 ב-17:05:01

1. ישור אימיילים מימין לשמאל, עדיין לא נפתר.
viewtopic.php?f=33&t=16438

2. בעיית העיצוב של פרטי מוסיף ההודעה האחרונה כאשר הוא באנגלית או בעברית יש בלבול עם האייקונים.
viewtopic.php?f=33&t=19621

3. בעיית העיצוב ב CSS של גרסה 3.0.5
viewtopic.php?f=26&t=21073

אם יש למישהו בעיות נוספות שממתינות זמן רב לפתרון זה המקום להוסיף אותן.

ttttt
משתמש מתקדם
משתמש מתקדם

Re: בעיות שאבקש מצוות המנהלים להעלות לפורום העולמי

הודעה שלא נקראהעל ידי ttttt » 08/07/2009 ב-21:21:24

בעיה מס' 3 כבר נפתרה (כלומר ב SVN), ובגרסה הבאה, 3.0.6 זה אמור להיות מתוקן.

בעיה מס' 1 היא לא בעיה של הקוד אלא של התרגום. כדי לתקן, יש להוסיף לכל ההודעות (כלומר כל הקבצים בספריה language/he/email ) תו UTF-8 שמסמן RTL: התו הוא U+200F (או במילים אחרות: e2 80 8f !!לא בדוק!!)

"בעיית העיצוב" (מס' 2) ניתנת לפתרון בקלות ע"י שינוי פורמט התאריך. אני מבין שרבים רואים פתרון זה כמאולץ ולא אידיאלי, אך למעשה זה הפתרון הנכון, שכבדרך אגב גם פותר את בעיית התצוגה עם שמות משתמשים בעברית\אנגלית, ואת הבעיה שכשמשתמשים בזמן יחסי ("היום", "לפני 40 דקות" נתקלים בבעיות.

בב"ח

tolmar
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הודעה שלא נקראהעל ידי tolmar » 09/07/2009 ב-03:35:44

פתרון 2 הוא מאולץ בגלל שהוא משנה את התצוגה הבסיסית והקצרה מאוד של זמן ההודעה בפורום והופך אותה לארוכה ומסורבלת. אי אפשר להכניס תווי RTL נעלמים לתוך המחרוזות האלה, במקום המילים "יום" ו"שעה"?

תודה על העדכונים לגבי האחרים. את התיקון לאימיילים אפשר להכניס כבר עכשיו לתרגום לדעתי, ואת התיקון ב SVN לא הספקתי לבדוק עדיין.

ttttt
משתמש מתקדם
משתמש מתקדם

הודעה שלא נקראהעל ידי ttttt » 09/07/2009 ב-18:35:12

tolmar כתב:פתרון 2 הוא מאולץ בגלל שהוא משנה את התצוגה הבסיסית והקצרה מאוד של זמן ההודעה בפורום והופך אותה לארוכה ומסורבלת. אי אפשר להכניס תווי RTL נעלמים לתוך המחרוזות האלה, במקום המילים "יום" ו"שעה"?
ניתן להתווכח על קביעותיך, אך לא אעשה זאת. אמליץ לך למדוד את אורך המחרוזת שהצעתי מול ברירת המחדל. אני מפקפק בהנחה שתמצא שהאופן בו אפיינת את ההבדל מוצדק ("קצרה מאד" מול "ארוכה ומסורבלת"). נשאר כתרגיל לקורא.
בכל מקרה, האפשרות להוסיף תווים נסתרים סובלת בדיוק מאותם חסרונות של הצעתי המקורית: אפשרות זו דורשת לשנות את פורמט השעה הכללי של הלוח, וכן של כל משתמש בנפרד. ובכל מקרה, אין לכך קשר עם התכנה עצמה, רק עם תוכן בסיס הנתונים וקבצי התרגום.

tolmar כתב:את התיקון לאימיילים אפשר להכניס כבר עכשיו לתרגום לדעתי

לגבי אפשרות הוספת תו RLM לתבניות הדוא"ל: לפני שקופצים לממש זאת, רצוי שיקום ולו משתמש אחד שניסה זאת ויכול להעיד שהפתרון אכן עובד.

tolmar
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הודעה שלא נקראהעל ידי tolmar » 09/07/2009 ב-19:26:50

לחזור על המילה "יום" ו"שעה" ליד כל יום ושעה זה לא אלגנטי. אתה מוסיף 8 תווים מיותרים למחרוזת של 15 תווים כלומר יותר מ 50%. חבל ואין בזה צורך. אני מודה לך על התרגיל.

אני לא יודע אם לזה קשר עם התוכנה עצמה. הההתקנה של התוכנה מ"הקופסא" מציגה דברים בצורה לא נכונה ומערבבת אייקונים עם שמות. זה לא צריך להיות ככה. יכול להיות שזאת בעיה ברמת התוכנה, יכול להיות שזאת בעיה ברמת קבצי התרגום - אבל זו עדיין בעיה. משתמשים חדשים לא צריכים להטריד את עצמם בבעיה הזאת אלא לקבל את זה בצורה מסודרת.

תודה שהצעת פתרון אבל לדעתי צריך להיות פתרון אחר. כמו שהמערכת עובדת מהקופסא באנגלית היא צריכה לעבוד בעברית. אם הייתי יודע לתקן את זה הייתי מתקן. מכיוון שאני לא יודע העליתי את הבעיה כאן בפורום. מכיוון שהיא לא זכתה לפתרון ברמת התוכנה ולא ברמת טריק שכל משתמש צריך לעשות, אני חושב שצריך להעלות את זה הלאה. אמרו כאן שיש לצוות הניהול גישה לפורומים נסתרים בפורום העולמי, אז בבקשה.

Compiz
משתמש חדש
משתמש חדש

הודעה שלא נקראהעל ידי Compiz » 24/10/2009 ב-02:44:22

אפשר פתרון יותר מפורט על בעיה מספר 3?

חזור אל “פיתוח התרגום העברי”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 41 אורחים