[פרויקט] phpBBHeb3Pro

דיון כללי על המערכת החדשה. ספרו לנו איך אתם מסתדרים איתה, הציעו הצעות, הביעו דיעות וכו'. שימו לב שזהו אינו פורום תמיכה.

מנהל: צוות האתר

Berlo
חבר צוות phpBB ישראל לשעבר
יצירת קשר:

Re: [פרויקט] phpBBHeb3Pro

הודעה שלא נקראהעל ידי Berlo » 24/07/2008 ב-21:47:41

כל זירת טקסטינג של מערכת עולמית מתנהלת באנגלית. רק מוצרים גמורים מתורגמים. לכן השאלה חוזרת.
Berlo

Mr.AmiT
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הודעה שלא נקראהעל ידי Mr.AmiT » 24/07/2008 ב-21:47:52

ttttt כתב:
Mr.AmiT כתב:זה לא הגיוני מה שאתה אומר,שים לב:
בפורום מודים ששוחררו בphpBB העולמי יש רק 5 עמודים ובפורום מודים בפיתוח יש יותר מ 45 עמודים (!) ואם אתה אומר שבודקים אותו מקצת כיוונים אז היה אמור להיות הרבה יותר מודים בפורום מודים ששוחררו,
לכל אדם יש את ה"היגיון" שלו. ההיגיון שלי, למשל, אומר שספירת עמודים בפורום כעדות לאיכות של תוכנה זה קריטריון מפוקפק משהו.
וקצת יותר ברצינות: יש להבין ש "צוות המודים" ב phpbb אינה קבוצה של אנשי מקצוע, כי אם חבורה של חובבים חביבים שהחליטו להקדיש מזמנם החופשי כדי לשרת את הקהילה, בדיוק כמוך וכמו רוני (מלבד העובדה שאתם שייכים ל"תת קהילה" שמוגדרת ע"י השפה העברית).
ממש כשם שתהיה זו טעות לסמוך באופן עיוור על שיקול דעתך או שיקול דעתו של רוני בנוגע לאיכות של תכנה (ד"א, זו גם הייתה טעות אם היית סומך באופן עיוור על שיקול דעתי שלי), כך אין הצדקה להניח שהגושפנקה של "צוות המודים העולמי" היא ערובה מלאה לאיכות. כמו שציינתי, הצוות העולמי אף אינו מתיימר להציג זאת באופן כזה.
לגבי המשפט "מודים ששוחררו אלו מודים "מושלמים" שאין מה לשפר אותם יותר ולכן לא צריך את כל הRC והBETA.
משפט כזה יכול לומר רק ילד תמים. אין בעולם תכנה שאפשר לומר זאת עליה בביטחון מלא (כוונתי לתכנה ממשית שעושה דבר מה מועיל, לא ל "שלום עולם" וכדומה).
מודים של phpbb כה רחוקים מתמונת העולם הנאיבית הזו שזה אפילו לא מצחיק.

לגבי הפסקת הפרויקט: אני מבין שקיבלת החלטה זו כאילוץ ולא מרצון. צר לי שכך הסתיימו הדברים, אך מצד שני אני בטוח שהיה זה שיעור מאלף, ושלמדת דברים רבים, כולל מקצת האתגרים הכרוכים בהרצת פרויקט. אני מאחל לך שהשיעורים שלמדת יעזרו לך ביוזמה הבאה ובאלה שאחריה.

אתה אמרת שאת המודים לא בודקים מכל כיוון,אני לא אומר את זה בגלל שאני ילד תמים,אלא בגלל שזאת עובדה,
תחשוב,כמה מודים מאושרים יש? בערך 50 נכון.
כמה לא מאושרים? יותר מ600
אז אם המאושרים עוברים מבחן קטן לפי תקינות MODX ולא בהיקף מלא אז אני חושב שהיו אמורים להיות הרבה יותר עמודים,תחשוב עוד פעם.

Berlo כתב:

וואו, הנושא הזה הולך ומתרחק מהמקור :o
בכל אופן, לעניין הציטוט דלעיל: גם בקהילה העולמית יש 2 חלקים - חלק מאושר, שנמצא באתר הרשמי בכתובת:
http://www.phpbb.com/mods/db/
וחלק בלתי-רשמי ובלתי-מאושר עבור מודים בבניה.
אנחנו, כמדיניות, נשאף לכך שבאתר הרשמי יהיו מודים מאושרים בלבד.
אשר למודים בבניה: אין לנו בוני מודים, ולכן אין טעם שיהיה לנו פורום כזה. אולי יש טעם לאזור "מודים תחת תרגום" - כמקבילה עולמית ל-"מודים תחת פיתוח". אני חושב שחבל להשקיע בתרגום מודים שלא פותחו כיאות. אם הם יאושרו - אדרבה, קדימה לתרגום. אך לפני כן - מדוע?

המודים שאני מתרגם ומשחרר אני בודק אותם,
3/4 מהמודים שתירגמתי אני בדקתי והם לא עבדו ולכן לא שיחררתי אותם,
יש כאלה שלא בודקים וזה גורם לדברים לא טובים,
מי שמשחרר מוד לא בדוק (ובפיתוח),ויש משתמש שהסתבך עם המוד,איזה תמיכה המתרגם יתן לו? מה הוא יגיד לו? יכול להיות שהמשתמש צודק ובאמת המוד הנ"ל לא עובד.
פרשתי.
מוד משחקיה.
----
אחריות התקנת המודים הינה על המשתמש בלבד !
יום טוב!

ttuu

הודעה שלא נקראהעל ידי ttuu » 24/07/2008 ב-22:08:09

Berlo כתב:כל זירת טקסטינג של מערכת עולמית מתנהלת באנגלית. רק מוצרים גמורים מתורגמים. לכן השאלה חוזרת.

אז אני ואתה רואים אחרת את כל הנושא.

Berlo
יצירת קשר:

הודעה שלא נקראהעל ידי Berlo » 24/07/2008 ב-22:27:06

Mr.AmiT כתב:המודים שאני מתרגם ומשחרר אני בודק אותם,
3/4 מהמודים שתירגמתי אני בדקתי והם לא עבדו ולכן לא שיחררתי אותם,
יש כאלה שלא בודקים וזה גורם לדברים לא טובים,
מי שמשחרר מוד לא בדוק (ובפיתוח),ויש משתמש שהסתבך עם המוד,איזה תמיכה המתרגם יתן לו? מה הוא יגיד לו? יכול להיות שהמשתמש צודק ובאמת המוד הנ"ל לא עובד.

אני מניח שאתה בודק על מערכת סטנדרטית, שלא עברה שדרוג משום מקום ובוודאי שאינך בודק בבסיסי נתונים שונים
או במערכות שונות (LINUX, WIN, וכו').
זו לא, חלילה, ביקורת על הבדיקה שלך, אלא סה"כ הקטנתה: היא שווה בדיוק מה שהיא שווה, והיא לא יכולה להקיף מעבר לזה. זה שונה ממוד שעבר את בדיקות הצוות העולמי - כך אני לפחות מקווה ומאמין.

ttuu כתב:
Berlo כתב:כל זירת טסטינג של מערכת עולמית מתנהלת באנגלית. רק מוצרים גמורים מתורגמים. לכן השאלה חוזרת.

אז אני ואתה רואים אחרת את כל הנושא.

לגיטימי :wink:
Berlo

Mr.AmiT
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הודעה שלא נקראהעל ידי Mr.AmiT » 24/07/2008 ב-22:43:40

berlo כתב:אני מניח שאתה בודק על מערכת סטנדרטית, שלא עברה שדרוג משום מקום ובוודאי שאינך בודק בבסיסי נתונים שונים
או במערכות שונות (LINUX, WIN, וכו').
זו לא, חלילה, ביקורת על הבדיקה שלך, אלא סה"כ הקטנתה: היא שווה בדיוק מה שהיא שווה, והיא לא יכולה להקיף מעבר לזה. זה שונה ממוד שעבר את בדיקות הצוות העולמי - כך אני לפחות מקווה ומאמין.

תראה,אני בודק לפי שרת פרטי -localhost,אני אומר שזה למערכות phpBB 3.0.X ,אני לא חושב שאפשר לבדוק מכל הצדדים,אם מישהו היה עושה דבר כזה זה היה לוקח שעות כל מוד ואולי היו 2 מודים קיימים,אף אחד לא יכול לבדוק ככה,
בכל מקרה במוד simple points שתירגמת,בדקת לפי הקריטריונים שכתבת בהודעה הקודמת,SD בדק לפי הקריטריונים הנ"ל,וגם צוות phpBB העולמי לא בדק ככה,למרות זאת חייבת להתבצע בדיקה מינימלית ששווה הרבה יותר מבלי בדיקה.
פרשתי.
מוד משחקיה.
----
יום טוב!

Berlo
יצירת קשר:

הודעה שלא נקראהעל ידי Berlo » 25/07/2008 ב-10:36:41

PHPBB בודקים שהכל ובד לפי הקריטריונים שלהם:
http://area51.phpbb.com/docs/coding-guidelines.html
אחד מהם הוא שהמוד צריך לעבוד על כל סוגי בסיסי הנתונים, לדוג'. כך שהבדיקה בהחלט מקיפה יותר.
Berlo

Mr.AmiT
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הודעה שלא נקראהעל ידי Mr.AmiT » 26/07/2008 ב-23:30:39

Berlo כתב:PHPBB בודקים שהכל ובד לפי הקריטריונים שלהם:
http://area51.phpbb.com/docs/coding-guidelines.html
אחד מהם הוא שהמוד צריך לעבוד על כל סוגי בסיסי הנתונים, לדוג'. כך שהבדיקה בהחלט מקיפה יותר.

אתה צודק,tttttt (אני לא יודע כמה t יש בניק הזה :wink: ) וdawn טוענים אחרת..

כמו שאמרתי הבדיקה שלהם מספקת ביותר ולא אמור להיות על זה ספק :arrow:
פרשתי.
מוד משחקיה.
----
יום טוב!

חזור אל “דיון”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 78 אורחים